Wanienka ze stelażem – zalety rozwiązania

Wanienka dla dziecka to must heave na liście wyprawki dla niemowlaka.

Kąpanie malucha w dedykowanej tylko jemu małej wanience jest bezpieczniejsze i bardziej higieniczne niż wkładanie do rodzinnej wanny.

Dlatego nie zastanawiaj się czy kupować wanienkę (zdecydowanie tak!) lecz rozważ, jaka wanienka będzie najwygodniejsza dla Was.

Jaką wanienkę dla dziecka wybrać?

Rynek oferuje trzy możliwości. Wybierać możemy między kompleksową komodą kąpielową: z wanienką, przewijakiem i półkami, między wanienką ze stojakiem lub wanienką montowaną do uchwytu umieszczonego na wannie?

Przyjrzyjmy się rozwiązaniu zasłużenie najbardziej popularnemu i pośredniemu, a więc wanienkom ze stelażem. Dlaczego wanienki ze stojakiem cieszą się tak dużym uznaniem świeżych rodziców?

Jak wygląda wanienka ze stojakiem?

Typowa wanienka dla niemowląt ma wymiary od 84 cm do 102 cm, wyprofilowane lekko dno i zaokrąglone krawędzie.

Od kilku lat wiele modeli wyposażonych jest również w zamykany korkiem odpływ i wąż odpływowy, po to by nie trzeba było po kąpieli dźwigać napełnionej wodą wanienki, aby ją wylać.

Stojak do wanienki do metalowy stelaż, którego wysokość można regulować do wzrostu osoby kąpiącej dziecko, pasujący wymiarami do wanienki z kompletu. Najlepiej by jego nogi zabezpieczone były silikonowymi, antypoślizgowymi nakładkami. Producenci pilnują, by stelaże były stabilne, a więc bezpieczne dla maluszka.

Często na dole stojaka znajduje się płócienna półka na kosmetyki i akcesoria potrzebne do kąpieli oraz – u góry stelaża – uchwyt na ręczniczek. Po to, by ułatwić organizację i przebieg kąpieli.

Wanienkę można łatwo zdemontować ze stelaża, a sam stojak złożyć na płasko, gdy nie jest używany. Przycisk do składania ma często blokadę, po to by przypadkowo nie złożyć stelaża.

Za co rodzice pokochali to niepozorne rozwiązanie?

akcesoria do kąpieli

5 zalet wanienek ze stelażem

1. Jak już wspominaliśmy, wysokość stojaka można regulować do wzrostu osoby kąpiącej dziecko. Nasz kręgosłup będzie nam wdzięczny za takie rozwiązanie.

2. Wszystkie akcesoria do kąpieli są w jednym miejscu, dzięki czemu kąpiel jest dobrze zorganizowana i przebiega w miłej, bezstresowej atmosferze.

3. Jeśli nie mamy stelaża wanienkę trzeba mimo to gdzieś ustawić. Postawienie jej na podłodze lub w wannie jest nieergonomiczne dla kręgosłupa i najzwyczajniej niewygodne.
Wanna dodatkowo ogranicza z jednej strony, przyległej do ściany, dostęp do dziecka. To nie jest bezpieczne rozwiązanie.
Jeśli z kolei ustawimy wanienkę na np. kuchennym stole, ryzykujemy zniszczenie mebla – przy kąpieli, zwłaszcza starszego maluszka, trochę wody zawsze się rozchlapie. No i sprzątanie po kąpieli gwarantowane.

4. Wanienkę ze stojakiem można zdemontować, złożyć. Zajmuje więc zdecydowanie mniej miejsca niż komoda kąpielowa, a spełnia podobne funkcje. Jest to dobre rozwiązanie do mniejszych przestrzeni.

5. Wanienka ze stelażem to rozwiązanie ekonomiczne i praktyczne.

Czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Zdaje się, że tylko jedną.

Wady wanienki ze stelażem

Mimo możliwości złożenia, stelaż i wanienkę trzeba gdzieś przechować. W małych łazienkach może okazać się to problemem.

Ceny wanienki ze stelażem

Ceny zestawu wahają się w zależności od producenta, ale zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 130 zł do 220 zł.

Producenci wanienek ze stelażem

Zestawy wanienek ze stelażem znajdziemy w ofercie firm produkujących akcesoria dla najmłodszych, a więc: Chicco, Tega Baby, LuLu, Luma, Kindersafe, Fisher Price, IKEA,

Wanienka ze stelażem to spore udogodnienie dla świeżo upieczonych rodziców. W okresie gdy myślimy głównie o tym, by zapewnić wszystko, co najlepsze naszej pociesze, warto zadbać również o swój komfort.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

|| »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *